Skip to main content

Entel Network M.

Reklam Alanı

ENTEL NETWORK C++ Nedir ?

Konu

Bug #1
C++ nedir?
1980’lerin başlarında Bjarne Stroustrup tarafından geliştirilen C ‘yi kapsayan ve çok paradigmalı, yaygın olarak kullanılan, genel amaçlı bir programlama dilidir. Genel olarak her C programı aynı zamanda bir C++ programıdır, ama her C++ programı bir C programı değildir.


C++ ne işe yarar ?
C++ yazılım dili kullanılarak geliştiriciler tarafından sistem yazılımları, özel yazılımlar, uygulamalar, sürücü yazılımları, kullanıcı taraflı yazılımlar ve gömülü firmware yazılımlar üretilmektedir. Bugün bilgisayarınızda kullanmakta olduğunuz birçok donanımın dahi sürücüsü C++ programlama dili sayesinde hazırlanmış ve son kullanıcıların kullanımına tahsis edilmiştir.

İki Sayının Toplamını Veren Örnek Kod ;

#include <iostream> using namespace std; int main() { setlocale(LC_ALL,"Turkish"); //Türkçe karakter int s1,s2,ort; cout<<"1. Sayıyı Girin : "; cin>>s1; cout<<"2. Sayıyı : "; cin>>s2; toplam=(s1+s2); cout<<"Sayıların Toplamı : "<<ort; } ​​​​

Neden C veya C++ Ögrenmeliyim?
C ve C++ hala en populer programlama dilleri arasindadir. C sytax olarak modern programlama dillerine ilham kaynagi olustur. C dilini biliyorsaniz bir çok modern programlama dili sytaxini kisa sürede ögrenebilirsiniz.

Hayatiniz geri kalanini web uygulamalari gelistirerek ve ön yüz web gelistirici olarak geçirecekseniz bile, C dilini biliyor olmaniz size uygulama ve donanim arasindaki iliskiyi kavramaniz açisindan yardimci olacaktir

Aslina bakarsaniz C ve C++ her yerde. Suan bu yaziyi okudugunuz web browser bile yüksek ihtimalle C++ dili kullanilarak yazilmistir.

Eger yüksek performansli uygulamalar, oyunlar ve karmasik araçlar yazacaksaniz, yazdiginiz uygulamanin direk olarak donanim ile haberlesmesini istiyorsaniz, C ve C++ dilleri tam size göre.
 Ϝ ϓ ſ Ϟ 
Ölmekten Değil TURAN'ı Görmemekten Korkuyorum!

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task